top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAleksandra Grącka

Award Best Actress (Feature)

Unrestricted View Film Festival in London 23rd April - 29th April 2018Szczęście w dłoniach

W ubiegły weekend udało mi się odwiedzić wyjątkowo słoneczny Londyn. Oprócz obowiązkowych punktów zwiedzania, czerwony autobus dowiózł mnie na Highbury East, a dokładnie do Hen and Chickens Theatre, który prowadzi James Wren. Do miejsca, które prawdopodobnie powinno znaleźć się jako jedne z pierwszych na liście tych do "odhaczenia" w Londynie. Połącznie typowo londyńskiego pubu z niewielką salą teatralną , w której co wieczór odbywa się jakieś przedstawienie, od samego progu pozwala odwiedzającym przenieść się do artystycznej bohemy.

Pełen gwaru, a jednocześniej przepełniony spokojem pub pozwla na zatrzymanie się chociaż na moment

w tym pełnym pędu mieście poszukującym swojej własnej kultury.

Może właśnie w takich miejscach można dojrzeć jej skrawek...


(Żałuje, że nie dotarłam tam pierwszego dnia. Na pewno byłoby bardziej kolorowo, nie wiem tylko czy za sprawą cudownego koloru teatralnych ścian, czy wielkości londyńskich bąbelków).


W każdym razie od czasu festiwalu minęło już kilka miesięcy, ale nagroda zarówno dla najlepszego filmu jak i najlepszej aktorki, grzecznie czekała na swoich właścicieli, zdobiąc przy tym wnętrze teatru.

Być może była to pierwsza i ostatnia nagroda, a może ta która rozpocznie niezwykłą podróż filmową...


Ps.: Nagrody przetrwały męczący lot do Polski oraz warunki transportu, owinięte gdzieś w rękaw swetra, a może jednak skarpetkę z Fridą, tak Frida na pewno je obroniła.

86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

THE CLEANER

Comments


bottom of page